Prima Pagina | Liga Campionilor | Program, Rezultate, Marcatori si Clasamente UEFA Champions League (2010/2011)
  Liga Campionilor | Grupele Ligii Campionilor - Grupa A        [ Clasament Grupa A ]
Data Gazde Oaspeti Scor Marcatori
14.09.2010 Twente Enschede Inter Milano 2 - 2 Janssen (20'), Milito (30' - ag) / Sneijder (14'), Eto'o (41')
14.09.2010 Werder Bremen Tottenham 2 - 2 H.Almeida (43'), M.Marin (47') / Pasanen (12' - ag), Crouch (18')
29.09.2010 Tottenham Twente Enchede 4 - 1 Van der Vaart (48'), Pavlyuchenko (51' - pen), (65' - pen), Bale (61') / Chadli (57')
29.09.2010 Inter Milano Werder Bremen 4 - 0 Eto'o (21'), (27'), (81'), Sneijder (34')
20.10.2010 Inter Milano Tottenham -
20.10.2010 Twente Enchede Werder Bremen -
02.11.2010 Tottenham Inter Milano -
02.11.2010 Werder Bremen Twente Enchede -
24.11.2010 Inter Milano Twente Enchede -
24.11.2010 Tottenham Werder Bremen -
07.12.2010 Twente Enchede Tottenham -
07.12.2010 Werder Bremen Inter Milano -
  Liga Campionilor | Grupele Ligii Campionilor - Grupa B        [ Clasament Grupa B ]
Data Gazde Oaspeti Scor Marcatori
14.09.2010 Benfica Lisabona Hapoel Tel Aviv 2 - 0 Luisao (21'), Cardozo (68')
14.09.2010 Olympique Lyon Schalke 04 1 - 0 M.Bastos (21')
29.09.2010 Schalke 04 Benfica Lisabona 2 - 0 Farfan (73'), Huntelaar (85')
29.09.2010 Hapoel Tel Aviv Olympique Lyon 1 - 3 Enyeama (79' - pen) / M.Bastos (7' - pen), (36'), Pjanic (90')
20.10.2010 Schalke 04 Hapoel Tel Aviv -
20.10.2010 Olympique Lyon Benfica Lisabona -
02.11.2010 Hapoel Tel Aviv Schalke 04 -
02.11.2010 Benfica Lisabona Olympique Lyon -
24.11.2010 Schalke 04 Olympique Lyon -
24.11.2010 Hapoel Tel Aviv Benfica Lisabona -
07.12.2010 Olympique Lyon Hapoel Tel Aviv -
07.12.2010 Benfica Lisabona Schalke 04 -
  Liga Campionilor | Grupele Ligii Campionilor - Grupa C        [ Clasament Grupa C ]
Data Gazde Oaspeti Scor Marcatori
14.09.2010 Bursaspor Valencia 0 - 4 A.Costa (16'), Aduriz (41'), Pablo (68'), Soldado (76')
14.09.2010 Manchester United Glasgow Rangers 0 - 0 --
29.09.2010 Valencia Manchester United 0 - 1 Hernandez (85')
29.09.2010 Glasgow Rangers Bursaspor 1 - 0 Naismith (18')
20.10.2010 Glasgow Rangers Valencia -
20.10.2010 Manchester United Bursaspor -
02.11.2010 Valencia Glasgow Rangers -
02.11.2010 Bursaspor Manchester United -
24.11.2010 Glasgow Rangers Manchester United -
24.11.2010 Valencia Bursaspor -
07.12.2010 Manchester United Valencia -
07.12.2010 Bursaspor Glasgow Rangers -
  Liga Campionilor | Grupele Ligii Campionilor - Grupa D        [ Clasament Grupa D ]
Data Gazde Oaspeti Scor Marcatori
14.09.2010 FC Copenhaga Rubin Kazan 1 - 0 N'Doye (87')
14.09.2010 FC Barcelona Panathinaikos 5 - 1 Messi (22'), (44'), Villa (33'), Pedro (78'), Dani Alves (90') / Govou (20')
29.09.2010 Rubin Kazan FC Barcelona 1 - 1 Noboa (30' - pen) / Villa (60')
29.09.2010 Panathinaikos FC Copenhaga 0 - 2 N'Doye (28'), Vingaard (37')
20.10.2010 Panathinaikos Rubin Kazan -
20.10.2010 FC Barcelona FC Copenhaga -
02.11.2010 Rubin Kazan Panathinaikos -
02.11.2010 FC Copenhaga FC Barcelona -
24.11.2010 Rubin Kazan FC Copenhaga -
24.11.2010 Panathinaikos FC Barcelona -
07.12.2010 FC Barcelona Rubin Kazan -
07.12.2010 FC Copenhaga Panathinaikos -
  Liga Campionilor | Grupele Ligii Campionilor - Grupa E        [ Clasament Grupa E ]
Data Gazde Oaspeti Scor Marcatori
15.09.2010 CFR Cluj-Napoca FC Basel 2 - 1 Rada (9'), Traore (13') / Stocker (44')
15.09.2010 Bayern Munchen AS Roma 2 - 0 Muller (78'), Klose (83')
28.09.2010 AS Roma CFR Cluj-Napoca 2 - 1 Mexes (69'), Borriello (71') / Rada (78')
28.09.2010 FC Basel Bayern Munchen 1 - 2 Frei (18') / Schweinsteiger (56' - pen), (89')
19.10.2010 AS Roma FC Basel -
19.10.2010 Bayern Munchen CFR Cluj-Napoca -
03.11.2010 FC Basel AS Roma -
03.11.2010 CFR Cluj-Napoca Bayern Munchen -
23.11.2010 AS Roma Bayern Munchen -
23.11.2010 FC Basel CFR Cluj-Napoca -
08.12.2010 Bayern Munchen FC Basel -
08.12.2010 CFR Cluj-Napoca AS Roma -
  Liga Campionilor | Grupele Ligii Campionilor - Grupa F        [ Clasament Grupa F ]
Data Gazde Oaspeti Scor Marcatori
15.09.2010 Olympique Marseille Spartak Moscova 0 - 1 Azpilicueta (82' - ag)
15.09.2010 Zilina Chelsea Londra 1 - 4 Orvac (55') / Essien (13'), Anelka (24'), (28'), Sturridge (48')
28.09.2010 Spartak Moscova Zilina 3 - 0 Ari (34'), (61'), Ibson (89')
28.09.2010 Chelsea Londra Olympique Marseille 2 - 0 Terry (7'), Anelka (28' - pen)
19.10.2010 Spartak Moscova Chelsea Londra -
19.10.2010 Olympique Marseille Zilina -
03.11.2010 Chelsea Londra Spartak Moscova -
03.11.2010 Zilina Olympique Marseille -
23.11.2010 Spartak Moscova Olympique Marseille -
23.11.2010 Chelsea Londra Zilina -
08.12.2010 Olympique Marseille Chelsea Londra -
08.12.2010 Zilina Spartak Moscova -
  Liga Campionilor | Grupele Ligii Campionilor - Grupa G        [ Clasament Grupa G ]
Data Gazde Oaspeti Scor Marcatori
15.09.2010 Real Madrid Ajax Amsterdam 2 - 0 Anita (31' - ag), Higuain (73')
15.09.2010 AC Milan Auxerre 2 - 0 Ibrahimovic (66'), (69')
28.09.2010 Ajax Amsterdam AC Milan 1 - 1 El Hamadaoui (23') / Ibrahimovic (37')
28.09.2010 Auxerre Real Madrid 0 - 1 Di Maria (81')
19.10.2010 Ajax Amsterdam Auxerre -
19.10.2010 Real Madrid AC Milan -
03.11.2010 Auxerre Ajax Amsterdam -
03.11.2010 AC Milan Real Madrid -
23.11.2010 Ajax Amsterdam Real Madrid -
23.11.2010 Auxerre AC Milan -
08.12.2010 AC Milan Ajax Amsterdam -
08.12.2010 Real Madrid Auxerre -
  Liga Campionilor | Grupele Ligii Campionilor - Grupa H        [ Clasament Grupa H ]
Data Gazde Oaspeti Scor Marcatori
15.09.2010 Sahtior Donetk Partizan Belgrad 1 - 0 Srna (71')
15.09.2010 Arsenal Londra Braga 6 - 0 Fabregas (9' - pen), (53'), Arshavin (30'), Chamakh (34'), Vela (68'), (84')
28.09.2010 Braga Sahtior Donetk 0 - 3 Luiz Adriano (56'), (72'), Costa (91' - pen)
28.09.2010 Partizan Belgrad Arsenal Londra 1 - 3 Cleo (33' - pen) / Arshavin (15'), Chamakh (71'), Squillaci (82')
19.10.2010 Braga Partizan Belgrad -
19.10.2010 Arsenal Londra Sahtior Donetk -
03.11.2010 Partizan Belgrad Braga -
03.11.2010 Arsenal Londra Sahtior Donetk -
23.11.2010 Partizan Belgrad Sahtior Donetk -
23.11.2010 Braga Arsenal Londra -
08.12.2010 Sahtior Donetk Braga -
08.12.2010 Arsenal Londra Partizan Belgrad -
  Liga Campionilor - Turul 3 Preliminar - Mansa Secunda | Rezultate si Marcatori
Data Gazde Oaspeti Scor Marcatori
04.08.2010 Zenit St. Petersburg Unirea Urziceni 1 - 0 Danny (33')
04.08.2010 Lech Poznan Sparta Praga 0 - 1 Kladrubsky (50'- pen)
04.08.2010 FC Salzburg Omonia Nicosia 4 - 1 Svento (21'), Schiemer (37'), (40'), Boghossian (58') / Rengifo (91')
04.08.2010 Zilina Litex Lovech 3 - 1 Rilke (52'), Oravec (70'), Ceesay (84') / Sandrinho (50')
04.08.2010 Gent Dinamo Kiev 1 - 3 Coulibaly (85') / Garmash (32'), Milevskiy (55'), Gusev (90')
04.08.2010 FC Basel VSC Debrecen 3 - 1 Atan (26'), Chipperfiel (59'), Shaqiri (64') / Coulibaly (74')
04.08.2010 Fenerbahce Young Boys 0 - 1 Ntsama (40')
04.08.2010 HJK Helsinki Partizan Belgrad 1 - 2 Medo (39') / Cleo (9'), (90')
04.08.2010 Rosenborg AIK Stockholm 3 - 0 Prica (55'), Demidov (64'), Lustig (76')
04.08.2010 FC Copenhaga BATE Borisov 3 - 2 Santin (2'), W.K.Jorgensen (27'), N'Doye (60') / Kontsevoy (40'), Nekhajchik (44')
04.08.2010 Dinamo Zagreb Sherif Tiraspol 6-7 pen
1 - 1
Sammir (55' - pen) / Volkov (16')
04.08.2010 PAOK Salonic Ajax Amsterdam 3 - 3 Vieirinha (16'), Salpingidis (56'), Ivic (90') / Suarez (48'), de Jong (50'), Lindgren (55')
04.08.2010 Celtic Glasgow Braga 2 - 1 Hooper (52'), Juarez (71') / Paulo Cesar (20')
03.08.2010 Anderlecht The New Saints 3 - 0 De Sutter (17'), Lukaku (69'), (74')
03.08.2010 Hapoel Tel Aviv Aktobe 3 - 1 Zahavi (16'), Sahar (31'), Ba (35'- ag) / Tleshev (91')
* Echipele scrise cu bold s-au calificat in Play-Off-ul Ligii Campionilor in timp ce echipe eliminate vor juca in Play-Off-ul Europa League
  Liga Campionilor - Turul 3 Preliminar - Prima Mansa | Rezultate si Marcatori
Data Gazde Oaspeti Scor Marcatori
28.07.2010 Aktobe Hapoel Tel Aviv 1 - 0 Smakov (67' - pen)
28.07.2010 BATE Borisov FC Copenhaga 0 - 0 --
28.07.2010 Sheriff Tiraspol Dinamo Zagreb 1 - 1 Erokhin (35') / Sammir (3')
28.07.2010 VSC Debrecen FC Basel 0 - 2 Stocker (34'), Xhaka (90')
28.07.2010 Young Boys Fenerbahce 2 - 2 Dudar (18'), Costanzo (89'- pen) / Belozoglu (5'), Stoh (42')
28.07.2010 Partizan Belgrad HJK Helsinki 3 - 0 Iliev (8'), Ilic (42'), Cleo (91')
28.07.2010 AIK Stocholm Rosenborg 0 - 1 Henriksen (33')
28.07.2010 Ajax Amsterdam PAOK Salonic 1 - 1 Suarez (13') / Ivic (72')
28.07.2010 Braga Celtic Glasgow 3 - 0 Alan (26'- pen), Echiejile (76'), M.Nascimento (88')
27.07.2010 Omonia Nicosia FC Salzburg 1 - 1 Lua Lua (90'- pen) / Zarate (8')
27.07.2010 Litex Lovech Zilina 1 - 1 Tom (79') / Majtan (65')
27.07.2010 Dinamo Kiev Gent 3 - 0 Yarmolenko (19'), Shevchenko (80'), Zozulya (91')
27.07.2010 Unirea Urziceni Zenit St.Petersburg 0 - 0 --
27.07.2010 Sparta Praga Lech Poznan 1 - 0 Brabec (76')
27.07.2010 The New Saints Anderlecht 1 - 3 Jones (52') / Kliestan (7'), Legear (18'), Suarez (73')
PARTENERI
Pariuri Sportive
Pariuri Online
Online Betting
Forum Pariuri Sportive
Online Betting Forum
Jocuri Online
Filme 2010
Jocuri pentru Copii
Foto Romania
Stiati Ca ?
Spune NU Drogurilor
Spune NU Fumatului



Prima pagina | Site Map | Contact - Guestbook | Publicitate Pe Site